1 lutego 2013 roku w naszym ośrodku swe podwoje dla najmłodszych dzieci otwarło przedszkole specjalne.


Placówka jest przeznaczona dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym oraz dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną i autyzmem. Zajęcia rozpoczynają się o godzinie 8.00 trwają do 13.00. Rodzice nie ponoszą kosztów pobytu dzieci w przedszkolu, bowiem są to zajęcia pięciogodzinne w pełni finansowane przez budżet państwa.


Przedszkole  oferuje  specjalistyczne zajęcia terapeutyczne, m. in.: dogoterapię, hipoterapię, zajęcia z logopedą i gimnastykę korekcyjną.


 Dzieci korzystają również ze specjalistycznego sprzętu w sali doświadczania świata (m. in. terapii światłem i dźwiękiem, suchego basenu)  oraz  placu zabaw na świeżym powietrzu.


Sala Przedszkola


kliknij aby powiększyć


Przedszkolny Plac Zabaw


Przedszkolny plac zabaw powstał dzięki darowiźnie z Fundacji Muszkieterów, która wielokrotnie wspierała naszą szkołę.


W niewielkiej części boiska szkolnego została wydzielona bezpieczna przestrzeń, gdzie na specjalnym podłożu zainstalowano atrakcyjne i atestowane zabawki podwórkowe.


Aktywność fizyczna, zwłaszcza w miejscu do tego przystosowanym, na świeżym powietrzu i w gronie rówieśników, należy do ulubionych zajęć naszych przedszkolaków.kliknij aby powiększyć


Szkolny plac zabaw "Radosna szkoła"


kliknij aby powiększyćDzieci z grupy przedszkolnej korzystają również ze sprzętu, wyposażenia sal, gabinetów znajdujących się w Ośrodku:

- z gabinetu logopedycznego,

- z sali doświadczania świata,

- z sali integracji sensorycznej,

- z salki korekcyjnej,

- z sali wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,

- z placu zabaw "Radosna Szkoła".