Obóz  sportowy dla osób niepełnosprawnych - lato 2015r.


Kuratorium Oświaty w Poznaniu zatwierdziło  10.07.2015r. wypoczynek letni o nazwie:

„Organizacja obozów sportowych dla osób niepełnosprawnych”, którego organizatorem był Wielkopolski Związek Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”.

Miejscem wypoczynku był Internat Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie.

Obóz sportowy zorganizowany został w dniach 03-14.08.2015r. Wzięło w nim udział 47 uczestników + 1 wolontariusz { 40 dzieci i 7 osób kadry}.

Głównym zadaniem zorganizowanego obozu sportowego dla osób niepełnosprawnych woj. Wielkopolskiego i UKS „Sprawni-Razem” Słupsk była praca w sekcjach sportowych tenisa ziemnego, piłki koszykowej, piłki nożnej i lekkiej atletyki. Zaplanowane założenia programowe zrealizowane zostały w całości. Osiągnięto założone cele.

Sportowy Obóz w Ostrzeszowie został dofinansowany ze Środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

kliknij aby powiększyć
ZAJĘCIA SEKCJI PŁYWANIA - rok szkolny 2015/2016


Dzięki pozyskanym środkom finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dofinansowaniu sportu osób niepełnosprawnych – uczniowie  Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrzeszowie mogą kontynuować zajęcia z pływania również w roku szkolnym 2015/2016 począwszy od września do końca listopada, a następnie od marca do czerwca.


Za otrzymane środki

Oddział Wielkopolski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem”

Dziękuje

Ministerstwu  Sportu i Turystyki

BRĄZOWY MEDAL ZDOBYTY PRZEZ MIESZKAŃCA POWIATU OSTRZESZOWSKIEGO NA LEKKOATLETYCZNYCH  MISTRZOSTWACH ŚWIATA INAS W MIEJSCOWOŚCI GUARANDA W EKWADOBRZE


W dniach 18-28.09.2015r. w miejscowości Guarana w Ekwadorze odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata Osób Niepełnosprawnych. Nasz kraj i powiat ostrzeszowski reprezentował Łukasz Drogi { absolwent Ośrodka Szkolno - Wychowawczego}mieszkaniec Niedźwiedzia.

Łukasz jest zawodnikiem trenera Bronisława Kokoszko i przygotowywany do osiągnięcia jak najlepszego wyniku dającego mu możliwość startu w paraolimpiadzie. 

Brak aklimatyzacji wysokościowej spowodował, że nie zakwalifikował się do finału w biegu na 400m. Po aklimatyzacji odnalazł się w biegu sztafetowym 4x400 m i razem z kolegami zdobył brązowy medal.

Łukasz Drogi jest obecnie pracownikiem firmy UNIMEBEL. Od właściciela firmy nasz zawodnik otrzymał bardzo duże wsparcie.

Pomoc napłynęła również od przedstawiciela firmy AMWAY-NUTRILITE  zapewniając dla sportowca odżywki i witaminy.


kliknij aby powiększyć