Koło teatralne pod nazwą Koło Żywego Słowa istnieje w Szkole Podstawowej już prawie 20 lat.

Występujemy na uroczystościach szkolnych, bierzemy udział w przeglądach teatralnych. Wspólnie opracowujemy występy: scenki, adaptacje sceniczne znanych utworów, recytacje wierszy. Występujemy na apelach np. z okazji DEN, Ślubowaniu nowych uczniów, Wigilii szkolnej, Dniu Matki, spotkaniu z Mikołajem dla dzieci z powiatu ostrzeszowskiego, apelach ekologicznych, promujących zdrowie itp. Uczniowie chętnie biorą udział w spotkaniach koła, wybierają wspólnie repertuar, przydzielają role. Sami wykonujemy stroje, dekoracje, rekwizyty. Rodzice chętnie pomagają nam w tych przygotowaniach.


Co roku z powodzeniem bierzemy udział w przeglądach teatralnych. W roku szkolnym 2013/2014 zajęliśmy I miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Młodych Talentów w Ostrzeszowie adaptacją sceniczną wiersza M. Strzałkowskiej. Przedstawieniu nadaliśmy tytuł: ,,Piegi- czyli historia pewnej nietolerancji". W Ostrowie Wlkp na Przeglądzie Teatralnym Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ,,MASKA 2014" scenka ta została nagrodzona wyróżnieniem. Uczniowie są bardzo dumni ze swoich osiągnięć. Biorąc udział w przeglądach stają się oni pewniejsi, uczą się nowych umiejętności, nawiązują też znajomości.


Dzieci na spotkaniach doskonalą technikę czytania, otwierają się, czują się wartościowi, osiągają sukcesy - a to bardzo ważne. Uczą się wrażliwości, pracy w grupie, rozwijają swoje talenty, wyciszają się, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą ruch sceniczny. Praca w kole ma ogromne walory wychowawcze, kształcące i terapeutyczne. Uczniowie ćwiczą samodyscyplinę, koncentrację uwagi, uczą się jak radzić sobie w sytuacjach trudnych i stresowych podczas występów, niejednokrotnie pokonują swoje kompleksy. A przede wszystkim świetnie się bawią!
kliknij aby powiększyć